Znajdź mieszkanie

Przesadzamy dwa kolejne 100-tonowe dęby
01.04.2020

BARC Warszawa S.A. po udanym przesadzeniu w ubiegłym roku trzech 80-letnich dębów, podjął decyzję przeniesienia kolejnych, jeszcze dorodniejszych okazów, ważących blisko 100 ton. Tym samym kontynuuje strategię tworzenia komfortowego miejsca do życia na osiedlu Comfort City.

„Naszym zamysłem jest udostępnienie spacerowej Alei z dębami na osiedlu Comfort City i naturalne jej połączenie z sąsiadującym z nami miejskim kompleksem parkowo-leśnym, aby mieszkańcom naszego osiedla i lokalnej społeczności, żyło się komfortowo. Przeniesione dęby, poza naturalną ochroną mieszkańców przed spalinami i kurzem, stanowią także naturalny cień dla fragmentu zielonego patio, co doskonale widać przy Rubinie – pierwszym etapie naszej inwestycji Comfort City, gdzie zacieniony fragment patio z leżakami ogrodowymi jest idealnym miejscem relaksu dla mieszkańców.” – powiedziała Aldona Krasnodębska, Prezes Zarządu BARC Warszawa S.A.

To już kolejne działanie pro-ekologiczne BARC Warszawa S.A., deweloper; budowę Comfort City zasila zieloną energią z farm wiatrowych, w kwietniu ubiegłego roku przesadził z powodzeniem trzy dęby szypułkowe, każdy o obwodzie pnia powyżej 220 cm i masie 80 ton.

Metoda przenoszenia drzew zapewnia w 100% zachowanie żywotności oraz dobry rozwój po przesadzeniu. Podstawą technologii przesadzania drzew jest wykluczenie redukcji korony drzewa. Prace wykonywane w obrębie korony, polegają jedynie na usunięciu gałęzi obumarłych i nadłamanych. Wszystkie dęby zostały przesadzone przy pomocy dźwigu. Masa bryły korzeniowej poszczególnych drzew wynosi blisko 100 ton, a wiek każdego szacuje się na blisko 80 lat.

„W swoich działaniach bierzemy pod uwagę dłuższą perspektywę podejmowanych działań, jesteśmy na rynku już 25 lat i wiemy, że mieszkańcy doceniają takie naturalne strefy relaksu, w których można wypocząć wśród zieleni. Przyjmuje się, że już dziesięciometrowa bariera zieleni redukuje zanieczyszczenia o ok. 60 proc., a hałas o 70 proc. Dlatego zdecydowaliśmy się, po raz kolejny, na przesadzanie drzew i ich trzyletnią pielęgnację pomimo, że wycięcie jest znacznie tańsze. Ponownie obniżyliśmy marżę, dzięki czemu nasze działania nie mają wpływu na ceny mieszkań, przy jednoczesnej poprawie komfort życia nas wszystkich.” – powiedziała Aldona Krasnodębska, Prezes Zarządu BARC Warszawa S.A.

Comfort City to kolejna inwestycja BARC Warszawa na warszawskiej Białołęce, przy planowanej pętli Winnica. Pod koniec ubiegłego roku firma zakończyła z powodzeniem ostatni etap osiedla Tarasy Dionizosa, zlokalizowanego w tym samym rejonie.

Osiedle Comfort City zostało zaprojektowane jako część zrównoważonego projektu urbanistycznego z udogodnieniami dla mieszkańców; punktami usługowymi, sklepami oraz bezpośrednim sąsiedztwem dębowego parku. Standard mieszkań w tej inwestycji wyprzedza oczekiwania najbardziej wymagających osób. Comfort City gwarantuje:
– funkcjonalne, zróżnicowane i dobrze doświetlone mieszkania,
– widne kuchnie i łazienki,
– udogodnienia: pralnia, paczkomat itp.
– starannie wykończone części wspólne oraz duże, zielone patio z placem zabaw.

Białołęka to najdynamiczniej rozwijająca się dzielnica Warszawy, jednocześnie jej zielone płuca.
Jak czytamy w publikacji która powstała w ramach projektu „Zieleń i kropka”, realizowanego przy współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy pt.: „Zoom na zieleń Białołęki”:
„Teren Białołęki to blisko 90 drzew, które uzyskały status pomników przyrody, wśród nich dominują dęby szypułkowe, choć są także i lipy. Ponadto las rosnący nad Wisłą (objęta ochroną Natura 2000) to łęg wierzbowo-topolowy zamieszkany przez rzadkie gatunki ptaków, wydmy przekraczające nawet 5 metrów porośnięte borem sosnowym i najwięcej bocianich gniazd w całej Warszawie”.

W publikacji czytamy także, że zieleń to:
– emisja tlenu – jedno zdrowe, ok. 10 metrowe drzewo produkuje ok. 118 kg tlenu rocznie, co stanowi wartość zapotrzebowania na tlen dorosłego człowieka. (źródło: „Drzewa zielony kapitał miast”, Szczepanowska, Sitarski, Warszawa 2015r.),
– oczyszczanie powietrza – duże drzewo może pochłonąć tyle CO2, ile wytwarzają dwa gospodarstwa domowe; 100 drzewa usuwa do 7 454 kg zanieczyszczeń rocznie. (źródło: „Bezcenne drzewa”, Jacek Borowski, 2011),
– bariera dla zanieczyszczeń pochodzących z samochodów, oraz ochrona przed hałasem,
– obniżanie temperatury w upalne dni, nawet o 28 stopni! (różnica pomiędzy nagrzanym asfaltem, a terenem pod koronami drzew). (źródło: Bednarek, 1984),
– wpływ na poprawę psychiki mieszkańców (źródło: Ulrich, 1993),
– pozytywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci.

Zadaj pytanie

Administratorem danych jest BARC WARSZAWA S.A. (pokaż więcej)

Szybki kontakt

icon
+48 22 487 82 24
icon
+48 22 487 82 21
icon
Biuro Sprzedaży przy Inwestycji
ul. Modlińska 309, Warszawa
czynne od pn. do pt. w godz. 10:00 - 18:00
Kup mieszkanie on-line! Formularz kontaktowy Czat

Szanowni Państwo!

serdecznie zapraszamy do naszego biura sprzedaży przy ul. Modlińskiej 309. Spotkania odbywają się z osobami, które wcześniej umówią się telefonicznie ( nr tel.: 224 878 224) lub z wybranym doradcą klienta. Zapraszamy maksymalnie do 2 osób. W związku ze stanem epidemii, zachowujemy reżim sanitarny z zachowaniem zasad i ograniczeń. Rozumiemy także, że umawiając się na spotkanie potwierdzą Państwo, że:

  • nie są Państwo objęci kwarantanną, ani nie jest nią objęta żadna osoba, z którą się Państwo kontaktowali,
  • nie kontaktowali się Państwo z nikim zarażonym wirusem COVID-19,
  • nie występują u Państwa objawy jakiejkolwiek infekcji.
Zachęcamy przede wszystkim do korzystania ze zdalnych form kontaktu::
  • rozmowy wideo,
  • niezobowiązującego live chatu,
  • wypełnienia formularza kontaktowego,
  • telefon: +48 224 878 224,
  • e-mail: mieszkania@barc.com.pl

Wdrożyliśmy wszystkie udogodnienia, aby proces zakupu i odbioru lokalu były wygodne i bezpieczne, w szczególności wszelkie dokumenty podpisujemy podpisem kwalifikowanym i przesyłamy do Państwa, banku lub pośrednika kredytowego czy innych osób. Każdy lokal dokładnie  opisujemy na stronie w  zakładce pod rzutem „Dowiedz się więcej". Zachęcamy Państwa do korzystania z tych udogodnień.