Znajdź mieszkanie

Film z przesadzania dębów na osiedlu Comfort City
19.06.2019

Zobacz, jak tworzymy komfortowe miejsce do życia tutaj.

„Comfort City to nasza nowa i zarazem kolejna już inwestycja na warszawskim Tarchominie. Pod koniec ubiegłego roku przekazaliśmy mieszkańcom ostatni etap osiedla Tarasy Dionizosa, wcześniej Galerię „Pod dębami”, stąd czujemy się wyjątkowo związani z tą częścią stolicy. Jednocześnie tworząc komfortowe miejsce do życia w sąsiedztwie terenu parkowo – leśnego, zależy nam na zachowaniu dużych, wieloletnich drzew na naszej działce, które latem będą dawały naturalny cień na zielone patio. Na terenie nowego osiedla chcemy stworzyć miejsca wypoczynku. Wiemy, że mieszkańcy doceniają takie strefy relaksu, w których można wypocząć wśród zieleni.” – powiedziała Aldona Krasnodębska, Prezes Zarządu BARC Warszawa S.A.

BARC Warszawa S.A. przesunęła drzewa metodą zapewniająca w 100% zachowanie żywotności oraz dobry rozwój po przesadzeniu. Podstawą technologii jest wykluczenie redukcji korony drzewa. Prace wykonywane w obrębie korony polegają jedynie na usunięciu gałęzi obumarłych i nadłamanych. Wszystkie trzy dęby zostały przesadzone przy pomocy dźwigu. Masa bryły korzeniowej poszczególnych drzew wynosi ponad 70 ton, a wiek każdego szacuje się na blisko 80 lat. Firma BARC Warszawa S.A. pokryje także koszty trzyletniej pielęgnacji tych okazów.

Deweloper zdecydował się na przesadzenie drzew, mimo, że wycięcie jest znacznie tańsze od kosztów przesadzenia. Przeniesione dęby, poza naturalną ochroną mieszkań przed spalinami i kurzem, stanowią naturalny cień dla fragmentu zielonego patio, które dla przykładu, przy pierwszym etapie inwestycji Comfort City Rubin, ma ponad 900 m2 i będzie idealnym miejscem relaksu dla mieszkańców. Przyjmuje się, że już dziesięciometrowa bariera zieleni redukuje zanieczyszczenia o ok. 60 proc., a hałas o 70 proc.

„Przesadzanie drzew jest naszym kolejnym działaniem pro-ekologicznym, budowę Comfort City zasilamy zieloną energią z farm wiatrowych. Jednocześnie warto dodać, że za przenoszenie drzew na naszych działkach płacimy obniżając marżę, więc te działania nie wpływają na ceny oferowanych przez nas mieszkań. Wiemy, że jest to inwestycja, która jest doceniana zarówno przez mieszkańców naszego osiedla, jak i lokalnie, przez społeczność dzielnicy. Naszym zamysłem jest udostępnienie spacerowej Alei z dębami na osiedlu Comfort City i naturalne jej połączenie z miejskim kompleksem parkowo-leśnym” dodaje Aldona Krasnodębska, Prezes Zarządu BARC Warszawa S.A.

Prowadzone badania przez naukowców z University Exeter wykazało, że Brytyjczycy mieszkający w zielonych dzielnicach, albo przynajmniej z bliskim dostępem do parku lub lasu są bardziej odporni na stres i wykazują większe poczucie zadowolenia z życia. Na przykład wśród pacjentów przechodzących operacje chirurgiczne do zdrowia szybciej wracają ci, którzy ze szpitalnego okna mają widok na drzewa albo zieleń.

W przypadku badań University Exeter nie chodziło tylko o samo patrzenie na zieleń, ludzie mieszkający w takiej okolicy więcej chodzą oraz częściej uprawiają sport, co potem przekłada się na ich zdrowie. Organizacja pozarządowa The Woodland Trust, policzyła nawet, że gdyby Brytyjczycy mieli większy dostęp do terenów zielonych, to tylko wynikające z tego korzyści zdrowotne pozwoliłyby ograniczyć wydatki na służbę zdrowia o 2,1 miliarda funtów rocznie. Tom Armor, architekt krajobrazu z globalnej firmy inżynieryjnej Arup zwraca uwagę, że do roku 2050 ponad dwie trzecie populacji świata będzie mieszkać w miastach. I coraz więcej z nich nie będzie chciało mieszkać w betonowych dżunglach, bo kwestie zdrowia oraz ekologii będą dla nic ważne. Dlatego zdaniem Arup, rozwój miast zaczną stymulować nowe rodzaje osiedli-ogrodów.

W naszej Galerii w zakładce Comfort City umieściliśmy także zdjęcia z przesadzania trzech dębów szypułkowych, każdy o obwodzie pnia powyżej 220 cm i masie 70 ton. Wszystkie drzewa rosną na działce nowego osiedla Comfort City przy ulicy Dionizosa 7.

Zobacz naszą relację w zakładkach:

Galeria Comfort City Rubin – nasz przeniesiony dąb daje cień na fragment zielonego patio przy budynku Rubin: klik

Galeria Comfort City Bursztyn – przeniesione dęby: klik

lub na

YouTube: klik i Facebooku klik

Biuro Sprzedaży Comfort City:

poniedziałki, środy, czwartki, piątki: od 10:00 do 18:00
wtorki: od 13:00 do 18:00
soboty: od 10:00 do 14:00
mieszkania@barc.com.pl
+48 224 878 221

Zadaj pytanie

[*] zgody konieczne, bez przynajmniej jednej z nich nie jest możliwe wysłanie formularza

Administratorem danych jest BARC WARSZAWA S.A. (pokaż więcej)

Szybki kontakt

icon
+48 22 487 82 24
icon
+48 22 487 82 21
icon
Biuro Sprzedaży przy Inwestycji
ul. Modlińska 309, Warszawa
czynne od pn. do pt. w godz. 10:00 - 18:00
Kup mieszkanie on-line! Formularz kontaktowy Czat